Pažintinė žuvininkystės programa: pažintinėse išvykose dalyvavo jau per tūkstantį vaikų

Kovo mėnesį startavusi Pažintinė žuvininkystės programa kaip ir didelė dalis kitų programų, turėjo priverstinai stabtelėti. Sušvelninus karantino sąlygas, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros darbuotojai pasistengė, kad Programa netruktų toliau tęsti numatytų veiklų. 

Per pirmąsias kovo dienas bei tris birželio savaites 1-4 bei 5-8 klasių mokiniams suorganizuoti 43 renginiai. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Akvakultūros centro darbuotojų bei gyventojų ramią kasdienybę sudrumstė 13 moksleivių grupių, o Šilutės profesinio mokymo centro Žuvininkystės praktinio mokymo centrą aplankė net 30 mokinių grupių. Iš viso pažintinėse išvykose dalyvavo 1036 vaikai. 

„50 proc. Žemės stuburinių yra žuvys. Žuvis gyvuoja jau apie vieną milijoną metų. Lietuvos vandenyse gyvena 96 rūšių žuvys. Iš jų -26 rūšys yra jūrinės, 53 – gėlavandenės ir 11 – praeivių, - Teorinės paskaitos metu vaikams pasakojo VDU ŽŪA  doc. dr. Midona Dapkienė.

Profesinėse mokyklose galima įgyti pradines ūkininkavimo žinias

Zarasų profesinė mokykla nuo balandžio pradžios pradėjo organizuoti mokymus pagal atnaujintą Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą. Ilgametę patirtį turintys dėstytojai parengė įvairialypes praktines užduotis ir teorinę medžiagą mokytis savarankiškai nuotoliniu būdu, todėl karantino laikotarpiu 4 grupės sėkmingai mokėsi virtualiai pagal atnaujintą programą. Dalies kursų dalyvių (21  kursantas) žinios bei įgytos kompetencijos jau įvertintos – jie gavo mokymo programos baigimą liudijantį dokumentą. 

„Noriu padėkoti mokytojams už galimybę mokytis iš namų, vakarais ir savaitgaliais, greitus jų atsakymus ir pagalbą, - džiaugėsi kursantai, kad galėjo mokytis iš namų ir konsultuotis su dėstytojais jiems patogiu metu. – Pamatęs kiek daug mokymo medžiagos bei mokymo dalykų sutrikau, bet gavęs padrąsinančių konsultacijų iš mokymų koordinatorės, ėmiausi darbuotis. Man patiko parengtos praktinės užduotys. Jos labai įvairios“.

Ūkinių gyvūnų parodėlės lanko mažuosius darželiuose

Šią savaitę vaikus darželiuose lankė gyvūnų parodėlės su trumpomis edukacinėmis programėlėmis. Sušvelnėjus karantino sąlygoms, nuo birželio 1 d. darželiai dalyvaujantys Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje „Gyvulininkystė ir aš“ turėjo progos atnaujinti akivaizdžias edukacijas bei priimti smulkiuosius ūkinius gyvūnus. 

„Kiek nuostabių emocijų ir žinių mūsų mažieji patyrė bei sužinojo“, - džiaugėsi pedagogai suteikta galimybe vaikams susipažinti su įvairių veislių triušiais, antimis, vištomis, putpelėmis ir šinšilomis.

Mažieji ne tik patyrė džiugių emocijų, bet ir sužinojo naujų dalykų. Pavyzdžiui, kad šinšilos prausiasi tik smėliuku, joms vandens nereikia. Aiškinosi, kuo vandens paukščiai skiriasi nuo kitų naminių paukščių, kuo vištytė skiriasi nuo gaidžiuko. Vaikams kėlė nuostabą maži margi putpelių kiaušiniai. Stebėjo, kaip antys su pasimėgavimu gėrė vandenį. Daugiausia dėmesio sulaukė rudasis triušis, kuris buvo pavaišintas žolyte, visų paglostytas ir „pakalbintas“.

Panevėžio r. Dembavos lopšelio - darželio „Smalsutis“ kieme įvyko net vardynos. Vaikai dviem triušiukams (broliukui ir sesytei)sugalvojo vardus - Braškė ir Bantukas. Pasak įstaigos pedagogės Ramutės Adomavičės, Programa mažiesiems suteikia progos paliesti, išgirsti, pamatyti ir kitaip pažinti naminius gyvūnus.

 

Ūkininkavimo pradmenų mokymus renkasi vis sąmoningesni kursantai

Šiais metais VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra atnaujino Ūkininkavimo pradmenų mokymų programą (kodas 269081073). Iki birželio 1 d. paraiškas akreditacijai mokyti pagal atnaujintą programą pateikė 19 įstaigų. Šiandien 15 mokymo įstaigų jau gali vykdyti mokymus pradedantiesiems ūkininkams. Viena iš jų – Kauno kolegija.
 
Pagal atnaujintą Ūkininkavimo pradmenų mokymų programą Kauno kolegijos specialistai parengė teorinę medžiagą ir praktines užduotis, kurios labiausiai aktualios šių dienų ūkininkams. Jau daugiau nei du dešimtmečius Kauno kolegija moko pradedančiuosius ūkininkus pagal neformalaus mokymo programas. Pasak Aplinkos inžinerijos katedros vedėjos Inos Živatkauskienės, aukšta mokymų kokybė kolegijoje užtikrinama dėl ilgametės darbo patirties, puikios praktinio mokymo bazės bei aukštos kvalifikacijos lektorių, kurie yra dėstomų dalykų ekspertai ir daugelio metodinių priemonių, vadovėlių autoriai.

Pratęsta augalų apsaugos konsultantų akreditacija

Šalyje besitęsiant karantinui ir fizinių kontaktų suvaržymams, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra toliau rengia nuotolinius mokymus bei žinių patikrinimą. Agentūra gegužės mėnesį organizavo mokymus augalų apsaugos konsultantams, siekiantiems pratęsti akreditaciją teikti mokymo paslaugas augalų apsaugos produktų profesionaliems naudotojams, augalų apsaugos produktų platintojams.

Vengiant uždarose erdvėse organizuoti renginius bei susibūrimus, mokymams pasirinkta populiari vaizdo konferencijų programa ZOOM. Mokymo kursuose pagal „Augalų apsaugos mokymo programą (žinių atnaujinimas)“ dalyvavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos konsultantai. Gegužės 26 d. vyko baigiamasis konsultantų žinių vertinimas.
 

Konsultantų, siekiančių tobulinti kvalifikaciją, dėmesiui!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra renka konsultantų, siekiančių tobulinti kvalifikaciją  pagal  „Augalų apsaugos konsultantų mokymo programą (žinių atnaujinimas)“ (kodas 596162010, trukmė – 8 akad. val.), grupę. Preliminari kursų kaina 50 eur.

Registracija į mokymus – iki balandžio 24 d. Mokymai (surinkus dalyvių grupę) planuojami vykdyti gegužės mėnesį nuotoliniu būdu.
 

Pasipildė pripažintų augalų apsaugos konsultantų sąvadas

Šiandien pripažintais augalų apsaugos konsultantais tapo dar 11 asmenų. Tiek konsultantų sėkmingai išlaikė žinių vertinimo testą bei atitiko visus augalų apsaugos konsultantams keliamus reikalavimus. 

Siekiantiesiems būti pripažintais augalų apsaugos konsultantais kovo 4 - 6 dienomis vyko intensyvūs mokymo kursai. Trijų dienų mokymo kursuose pagal „Augalų apsaugos konsultantų mokymo programą“ (kodas 596162009, 24 akad., val.) dalyvavo net 20 konsultantų: trys konsultantai iš Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų, du iš „ART21“ ir net 15 konsultantų iš Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos.

Lietuvos Respublikoje paskelbus karantiną dėl koronaviruso COVID-19 plitimo, ir įsigaliojus draudimui atviruose ir uždaruose erdvėse organizuoti renginius bei susibūrimus buvo atšauktas planuotas mokymo kursų dalyvių žinių vertinimas. 

Šviečiamoji gyvulininkystės programa: mokymosi priemonės jau mokyklose

Paskelbtas karantinas jaukia ne tik formalią švietimo sistemą, bet keičia ir Šviečiamosios gyvulininkystės programos (Programa) vykdymo procesą, nukelia jos starto pradžią. Praėjusią savaitę VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra išsiuntė ir mokyklas jau pasiekė Užduočių knygelės bei metodinė medžiaga mokytojams (USB raktas), reikalingi Programai vykdyti.

„Suprantame, kad kai kas turbūt dar ir nematė medžiagos ir, žinoma, negali jos išdalinti vaikams, - sako VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Mokymo organizavimo skyriaus vedėjas Alvydas Grigaliūnas.  – Tačiau paįvairinant vaikų kasdienybę, užduotėles galima skirti nuotoliniu būdu jau dabar.“

Agentūros internetiniame puslapyje https://www.litfood.lt/mokymai/svieciamoji-gyvulininkystes-programa/ patalpinta metodinė medžiaga pagal I, II ir III modulius Programos dalyviams (t.y. filmukai ir užduočių knygelės PDF formatu).

„Esant galimybėms, siūlome vaikus supažindinti ir pristatyti Programą, galbūt net pasiūlyti atlikti kokią nors užduotį. Metodiką Mokytojui rasite į mokyklas atsiųstuose USB raktuose“, - mokytojų išradingumu neabejoja A.Grigaliūnas.
 

Dėmesio konsultantams, siekiantiems akreditacijos kooperacijos, bendradarbiavimo ir verslo vadybos konsultavimo srityje

VšĮ Kaimo verslo ir rinkos plėtros agentūra spalio mėnesį planuoja surengti mokymų kursus konsultantams pagal mokymo programą „Žemės ūkio verslo planavimas ir finansavimas, naujos bendradarbiavimo formos, kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) plėtra“ (24 akad. val.).

Pagal 2020 m. kovo 27 d. žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-238 patvirtintas naujas Konsultavimo įstaigų ir konsultantų akreditavimo taisyklės, numatyta nauja konsultavimo sritis, pagal kurią suteikiama akreditacija – konsultavimas kooperacijos, bendradarbiavimo ir verslo vadybos klausimais. Akreditacija bus suteikiama nuo 2021 m. sausio 1 d. 
 

Atnaujintos konsultavimo įstaigų ir konsultantų akreditavimo taisyklės

Penktadienį žemės ūkio ministras patvirtino naujas Konsultavimo įstaigų ir konsultantų akreditavimo taisykles ir jų priedus. Taisyklėse numatyta ir nauja konsultavimo sritis, pagal kurią suteikiama akreditacija – tai konsultavimas kooperacijos, bendradarbiavimo ir verslo vadybos klausimais. Pagal šią sritį akreditacija bus suteikiama tik  nuo 2021 m. sausio 1 d. 

Konsultavimo įstaigų ir konsultantų akreditavimo taisyklės reglamentuoja konsultavimo įstaigų ir jose dirbančių konsultantų bei individualią veiklą įregistravusių konsultantų, teikiančių konsultavimo paslaugas (žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų, geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės standartų ir darbo saugos reikalavimų laikymosi, agrarinės aplinkosaugos ir ūkininkavimo saugomose teritorijose, ūkio veiklos buhalterinės apskaitos tvarkymo, miškų ūkio, ekologinės augalininkystės, ekologinės gyvulininkystės, kooperacijos, bendradarbiavimo ir verslo vadybos klausimais) akreditavimo tvarką.
 

Informacija asmenims, norintiems mokytis pagal Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą

Jau penkios mokymo įstaigos yra akredituotos ir turi teisę organizuoti mokymus pagal Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą. Šiuo metu mokymai galimi mokantis tik savišvietos būdu.

Įstaigų sąrašą rasite tinklalapyje www.litfood.lt paspaudę Mokymai >> Pradedantiems ūkininkauti>> Mokymo įstaigos, akredituotos mokyti pagal Ūkininkavimo pradmenų (kodas 296081073) mokymo programą
 

Patvirtintas Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių sąrašas

Penktadienį žemės ūkio ministras patvirtino Šviečiamosios gyvulininkystės programos (Programa) atrinktų dalyvių sąrašą. Sveikiname atrinktus dalyvius ir linkime sėkmės įgyvendinant Programą. 

Programos dalyviai bus aprūpinti užduočių knygelėmis bei metodine medžiaga ir edukaciniai-informaciniai filmukai (įrašyti į USB). Programos dalyviai naudodamiesi gautomis priemonėmis turės savarankiškai organizuoti šviečiamąją veiklą –  surengti bent vieną šviečiamąjį renginį. Informaciją apie tolesnes Programos veiklas ir siurprizus įstaigos gaus el. paštu.

Informaciją apie Šviečiamosios gyvulininkystės programą rasite socialiniame tinkle Facebook - Šviečiamoji gyvulininkystės programa „Gyvulininkystė ir aš“.

Ankstesnis 1 2 3 4 Sekantis