Naujienos

Pažintinė žuvininkystės programa: pažintinėse išvykose dalyvavo jau per tūkstantį vaikų

Kovo mėnesį startavusi Pažintinė žuvininkystės programa kaip ir didelė dalis kitų programų, turėjo priverstinai stabtelėti. Sušvelninus karantino sąlygas, VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros darbuotojai pasistengė, kad Programa netruktų toliau tęsti numatytų veiklų. 

Per pirmąsias kovo dienas bei tris birželio savaites 1-4 bei 5-8 klasių mokiniams suorganizuoti 43 renginiai. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Akvakultūros centro darbuotojų bei gyventojų ramią kasdienybę sudrumstė 13 moksleivių grupių, o Šilutės profesinio mokymo centro Žuvininkystės praktinio mokymo centrą aplankė net 30 mokinių grupių. Iš viso pažintinėse išvykose dalyvavo 1036 vaikai. 

„50 proc. Žemės stuburinių yra žuvys. Žuvis gyvuoja jau apie vieną milijoną metų. Lietuvos vandenyse gyvena 96 rūšių žuvys. Iš jų -26 rūšys yra jūrinės, 53 – gėlavandenės ir 11 – praeivių, - Teorinės paskaitos metu vaikams pasakojo VDU ŽŪA  doc. dr. Midona Dapkienė.

„Ši žuvis gali net 12 val. išgyventi be vandens, ji neturi ir žuvims būdingo kvapo,“ – VDU ŽŪA Akvakultūros centro vadovas Alvydas Žibas moksleiviams akvariume rodė šamo – didžiausios žuvies plėšrūnės Lietuvoje giminaitį – Afrikinį šamą.

Tokios edukacijos Programos dalyviams leidžia iš arti pamatyti veisiamas ir auginamas žuvis, jų auginimo aplinką, susipažinti su pačiu profesiniu mokymu bei moderniomis galimybėmis. „Savo akimis pamatytos, pagautos ir pačiupinėtos žuvys vaikams palieka neišdildomą įspūdį. Tai kur kas efektyvesnis žinių perdavimo būdas nei sausa teorinė paskaita,“ – įsitikinęs Žuvininkystės sektoriaus vadovas Jonas Dyglys.

Programoje numatyta dalyvius – 1-4 ir 5-8 klasių moksleivius – supažindinti su akvakultūros ar žuvivaisos ūkiuose veisiamomis ir auginamomis žuvų rūšimis, jų veisimo technologijomis, akvakultūros produktais. Įvairialypis sektoriaus pobūdis mokiniams leidžia iš arti pamatyti veisiamų ir auginamų žuvų, vėžiagyvių rūšis, jų auginimo aplinką.

Programos tikslas – plėsti Programos dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, sužinoti apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje.

Pasak VDU ŽŪA mokslininkų, suprasti žuvis iš jų elgsenos yra visas mokslas, nes žuvys nekalba ir nerodo emocijų, tačiau yra be galo jautrios.

Kitos 42 išvykos- pažintiniai renginiai numatomi rugsėjo mėnesį: 22 į VDU ŽŪA ir 20 į ŠPMC.

Pažintinę žuvininkystės programą įgyvendina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Atliekantis direktoriaus funkcijas - Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X