Patvirtinti nauji 2022-2023 mokslo metų Pažintinės žuvininkystės programos dalyviai

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (Agentūra) sulaukė net 96 paraiškų dalyvauti Pažintinės žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“ (Programa). Pateiktos paraiškos buvo įvertintos, o spalio 28 d. Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintos mokyklos, kurių moksleiviai 2022-2023 mokslo metais dalyvaus Programos veiklose (sąrašas apačioje).

„Nepaprastai smagu sulaukti tokio didelio mokyklų aktyvumo ir noro dalyvauti Programoje. Šiemet sulaukėme rekordinio paraiškų skaičiaus – dalyvauti Programoje panoro beveik šimtas mokymo įstaigų. Tai tik patvirtina, kad Programa mokiniams yra įdomi ir reikalinga. Programa patraukli, nes mokiniai turi galimybę dalyvauti „puokštėje“ veiklų – teorinėse paskaitose, edukaciniuose renginiuose, išvykose į žuvininkystės ūkius, o galiausiai ir pademonstruoti įgytas žinias kūrybiniais darbais“, – mintimis dalijasi Agentūros Mokymo organizavimo skyriaus vedėjas Alvydas Grigaliūnas.

Pusšimtis naujų 2022 – 2023 metų pareiškėjų gaus specialiai išleistą mokomąją medžiagą – knygeles. Taip pat turės galimybę dalyvauti pažintiniame edukaciniame renginyje ir (arba) pažintinėje pamokoje apie akvakultūros sektorių, apie Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintus žuvininkystės produktus ir jų maistines savybes, apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje.

Mokslo metų pabaigoje dalyviams bus organizuojamos pažintinės išvykos į akvakultūros ar žuvivaisos ūkį bei profesinio ugdymo įstaigą, rengiančią akvakultūros sektoriuje dirbsiančius specialistus.

Besibaigiant Programos veikloms, kaip ir kiekvienais metais, moksleiviai bus pakviesti dalyvauti kūrybinių darbų konkurse ir kūrybiškai atskleisti programos įgyvendinimo metu įgytas žinias.

Dalyvių sąrašas -
Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2022 m. spalio 28 d. įsakymas Nr. 3D-656 „Dėl Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ 2022-2023 mokslo metų dalyvių sąrašo patvirtinimo“

Pažintinės žuvininkystės programą „Išauginta Europos Sąjungoje“ įgyvendina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.