Naujienos

Patvirtinti 2023 m. Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyviai

Vakar patvirtinti Šviečiamosios gyvulininkystės programos (Programa) dalyviai. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas patvirtino 40 švietimo įstaigų sąrašą: 15 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos I modulį, 15 pradinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos II modulį (1-4 klasė) ir 10 pagrindinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos III modulį (5-8 klasė). Viena švietimo įstaiga Programoje dalyvauja su viena dalyvių grupe, kurioje yra ne daugiau kaip 25 vaikai ar mokiniai ir ne mažiau kaip 20.

Programos dalyviams pagal kiekvieną modulį yra parengta edukacinė medžiaga lietuviško gyvulininkystės sektoriaus pristatymui: informaciniai videofilmai apie ūkinius gyvūnus (I-III modulio Programos dalyviams), interaktyvus žaidimas I modulio Programos dalyviams, virtuali ekskursija po ūkinių gyvūnų ūkį II modulio Programos dalyviams, virtuali ekskursija po mokslo ir studijų įstaigą III modulio Programos dalyviams.

Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai bus aprūpinti užduočių ir spalvinimo knygelėmis, moksleiviai – užduočių knygelėmis, o auklėtojos ir pedagogės – metodine medžiaga (el. versija). Programos dalyviai, naudodami mokomąją medžiagą ir metodines bei vaizdines priemones, turės savarankiškai organizuoti šviečiamąją veiklą savo įstaigoje – surengti mažiausiai vieną šviečiamąjį gyvulininkystės renginį (teminę valandėlę, žaidimą, viktoriną, seminarą, lauko dieną, pažintinę išvyką ar kt.). 

Programos dalyviams VšĮ Kaimo verslo ir rinkos plėtros agentūra planuoja suorganizuoti ir gyvą pažintį su gyvulininkyste: I modulio Programos dalyviams bus organizuojamos ūkinių gyvūnų parodėlės ugdymo įstaigose, II modulio Programos dalyviams – organizuojamos pažintinės išvykos į ūkininko ūkį ar žemės ūkio bendrovę, o III modulio Programos dalyviams – pažintinės išvykos į mokslo ir studijų institucijas, kuriose laikomi ūkiniai gyvūnai.

Pasibaigus šviečiamajai veiklai, dalyvavusieji Programoje turės galimybę pademonstruoti ką jie sužinojo apie gyvulininkystę ir dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Gyvulininkystė ir MES“.

Visi Programos dalyviai bus apdovanoti atminimo dovanomis už aktyvų dalyvavimą Programoje.

Informacija apie visas Programos veiklas ir siurprizus įstaigoms bus siunčiama elektroniniu paštu.

Daugiau informacijos apie Šviečiamosios gyvulininkystės programą rasite socialiniame tinkle „Facebook“ Šviečiamoji gyvulininkystės programa „Gyvulininkystė ir aš“, interneto svetainėje www.litfood.lt.

2023 m. kovo 16 d. žemės ūkio ministro įsakymas Nr. 3D-161 „Dėl 2023 m. Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių sąrašo patvirtinimo“.

Įsakymas

Patvirtintas sąrašas

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X