Naujienos

Šviečiamoji gyvulininkystės programa: mokymosi priemonės jau mokyklose

Paskelbtas karantinas jaukia ne tik formalią švietimo sistemą, bet keičia ir Šviečiamosios gyvulininkystės programos (Programa) vykdymo procesą, nukelia jos starto pradžią. Praėjusią savaitę VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra išsiuntė ir mokyklas jau pasiekė Užduočių knygelės bei metodinė medžiaga mokytojams (USB raktas), reikalingi Programai vykdyti.

„Suprantame, kad kai kas turbūt dar ir nematė medžiagos ir, žinoma, negali jos išdalinti vaikams, - sako VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Mokymo organizavimo skyriaus vedėjas Alvydas Grigaliūnas.  – Tačiau paįvairinant vaikų kasdienybę, užduotėles galima skirti nuotoliniu būdu jau dabar.“

Agentūros internetiniame puslapyje https://www.litfood.lt/mokymai/svieciamoji-gyvulininkystes-programa/ patalpinta metodinė medžiaga pagal I, II ir III modulius Programos dalyviams (t.y. filmukai ir užduočių knygelės PDF formatu).

„Esant galimybėms, siūlome vaikus supažindinti ir pristatyti Programą, galbūt net pasiūlyti atlikti kokią nors užduotį. Metodiką Mokytojui rasite į mokyklas atsiųstuose USB raktuose“, - mokytojų išradingumu neabejoja A.Grigaliūnas.
 

Dėmesio konsultantams, siekiantiems akreditacijos kooperacijos, bendradarbiavimo ir verslo vadybos konsultavimo srityje

VšĮ Kaimo verslo ir rinkos plėtros agentūra spalio mėnesį planuoja surengti mokymų kursus konsultantams pagal mokymo programą „Žemės ūkio verslo planavimas ir finansavimas, naujos bendradarbiavimo formos, kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) plėtra“ (24 akad. val.).

Pagal 2020 m. kovo 27 d. žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-238 patvirtintas naujas Konsultavimo įstaigų ir konsultantų akreditavimo taisyklės, numatyta nauja konsultavimo sritis, pagal kurią suteikiama akreditacija – konsultavimas kooperacijos, bendradarbiavimo ir verslo vadybos klausimais. Akreditacija bus suteikiama nuo 2021 m. sausio 1 d. 
 

Atnaujintos konsultavimo įstaigų ir konsultantų akreditavimo taisyklės

Penktadienį žemės ūkio ministras patvirtino naujas Konsultavimo įstaigų ir konsultantų akreditavimo taisykles ir jų priedus. Taisyklėse numatyta ir nauja konsultavimo sritis, pagal kurią suteikiama akreditacija – tai konsultavimas kooperacijos, bendradarbiavimo ir verslo vadybos klausimais. Pagal šią sritį akreditacija bus suteikiama tik  nuo 2021 m. sausio 1 d. 

Konsultavimo įstaigų ir konsultantų akreditavimo taisyklės reglamentuoja konsultavimo įstaigų ir jose dirbančių konsultantų bei individualią veiklą įregistravusių konsultantų, teikiančių konsultavimo paslaugas (žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų, geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės standartų ir darbo saugos reikalavimų laikymosi, agrarinės aplinkosaugos ir ūkininkavimo saugomose teritorijose, ūkio veiklos buhalterinės apskaitos tvarkymo, miškų ūkio, ekologinės augalininkystės, ekologinės gyvulininkystės, kooperacijos, bendradarbiavimo ir verslo vadybos klausimais) akreditavimo tvarką.
 

Informacija asmenims, norintiems mokytis pagal Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą

Jau penkios mokymo įstaigos yra akredituotos ir turi teisę organizuoti mokymus pagal Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą. Šiuo metu mokymai galimi mokantis tik savišvietos būdu.

Įstaigų sąrašą rasite tinklalapyje www.litfood.lt paspaudę Mokymai >> Pradedantiems ūkininkauti>> Mokymo įstaigos, akredituotos mokyti pagal Ūkininkavimo pradmenų (kodas 296081073) mokymo programą
 

Patvirtintas Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių sąrašas

Penktadienį žemės ūkio ministras patvirtino Šviečiamosios gyvulininkystės programos (Programa) atrinktų dalyvių sąrašą. Sveikiname atrinktus dalyvius ir linkime sėkmės įgyvendinant Programą. 

Programos dalyviai bus aprūpinti užduočių knygelėmis bei metodine medžiaga ir edukaciniai-informaciniai filmukai (įrašyti į USB). Programos dalyviai naudodamiesi gautomis priemonėmis turės savarankiškai organizuoti šviečiamąją veiklą –  surengti bent vieną šviečiamąjį renginį. Informaciją apie tolesnes Programos veiklas ir siurprizus įstaigos gaus el. paštu.

Informaciją apie Šviečiamosios gyvulininkystės programą rasite socialiniame tinkle Facebook - Šviečiamoji gyvulininkystės programa „Gyvulininkystė ir aš“.

Jau galite registruotis į seminarų ciklą

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyrius rengia seminarų ciklą Lietuvos regionuose tema „Sveikesnis maistas – geresnis gyvenimas“. Seminarai skirti vietos politikams, savivaldybių darbuotojams, aktyviems ūkininkams ir kaimo bendruomenių nariams bei vietos žiniasklaidos atstovams.

Seminare kalbėsime apie vietines maisto sistemas: savivaldos, bendruomenės bei trumpųjų tiekimo grandinių dalyvių bendradarbiavimą, nacionalinę bei ES paramą trumposioms tiekimo grandinėms organizuoti, plėtoti socialinius verslus ir kt.. Aptarsime naujausias patirtis vystant socialinį verslą ir analizuosime sėkmingai veikiančius vietos bendradarbiavimo, trumpųjų maisto tiekimo grandinių pavyzdžius.

Mokymo įstaigos kviečiamos teikti paraiškas akreditacijai gauti

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Mokymų organizavimo skyrius nuo vasario pradžios jau renka paraiškas mokymo įstaigoms akredituoti pagal atnaujintą Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą.

Praėjusią savaitę Agentūros Mokymų organizavimo skyriaus specialistai Akademijoje konsultavo mokymo įstaigų, planuojančių vykdyti Ūkininkavimo pradmenų  mokymo programą, atstovus. Konsultacijoje dalyvavę 54 atstovai iš įvairų mokymo įstaigų supažindinti su mokymo programos reikalavimais ir  įstaigų akreditacijos tvarka. 
 

Konsultantų dėmesiui!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, siekiantiems gauti akreditaciją pagal „Augalų apsaugos konsultantų mokymo programą“, kodas 596162009, trukmė – 24 akad. val. Kursų kaina 150 Eur.

Mokymai vyks kovo 4-6 dienomis Akademijoje, Kauno r.

Norinčius dalyvauti mokymuose prašome registruotis elektroniniu paštu i.ziziene@litfood.lt.
Registracija į mokymus – iki vasario 29 d. 

Informacija apie mokymus telefonu (8 616) 35 156.
 

Tapkite Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyviais!!!

Paskubėkite liko vos savaitė užpildyti paraišką ir tapti Šviečiamosios gyvulininkystės programos (Programa) dalyviu! Ugdymo įstaigų paraiškos priimamos elektroniniu paštu gyvulininkyste@litfood.lt iki vasario 17 d. 

Programa skirta:

ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikams (I modulis);
pradinio ugdymo (1-4 klasių) moksleiviams (II modulis);
pagrindinio ugdymo (5-8 klasių) švietimo įstaigų moksleiviams (III modulis).

Kviečiame į konsultaciją įstaigas, planuojančias teikti paraišką akreditacijai dėl Ūkininkavimo pradmenų mokymo programos vykdymo

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra vasario 12 dieną 10 val. organizuoja konsultaciją, skirtą įstaigoms, planuojančioms vykdyti mokymus pagal Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą. Renginys vyks VDU Žemės ūkio akademijos Gyvulininkystės selekcijos, veislinės vertės nustatymo ir sklaidos centro konferencijų salėje, Universiteto g. 10A, Akademija, Kauno r.

Renginio trukmė iki 3 val.

Registruotis ir pateikti klausimus galima el. paštu: mokymai@litfood.lt

Primename, kad 2020 m. sausio 31 d. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros direktoriaus įsakymu Nr. VĮ - 008 patvirtintas Įstaigų, siekiančių vykdyti mokymą pagal Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą, akreditavimo tvarkos aprašas. Dokumentą su visais priedais rasite skyrelyje ,,Pradedantiems ūkininkauti“ .

Dėl detalesnės informacijos kreiptis į Editą Kavaliauskienę, tel.: 8 682 28716 arba  el. paštu: e.kavaliauskiene@litfood.lt

Startuoja unikali šviečiamoji gyvulininkystės programa vaikams ir jaunimui. Kviečiame teikti paraiškas

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ir Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (KVIRPA) įgyvendina Šviečiamąją gyvulininkystės programą (Programa), kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste.

Nuo 2020 m. sausio 17 d. iki vasario 17 d. skelbiamas kvietimas ugdymo įstaigoms teikti paraiškas dalyvauti Programoje. Paraiškos teikiamos elektroniniu paštu gyvulininkyste@litfood.lt .

Konsultantai, siekiantys gauti akreditaciją bei tobulinti kvalifikaciją, kviečiami registruotis į mokymus!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkos plėtros agentūra 2020 m. planuoja organizuoti mokymus konsultantams pagal šias mokymo programas:

•    Kompleksinės paramos reikalavimų ir darbo saugos standartų įgyvendinimas (augalininkystės ir gyvulininkystės konsultantams), kodas – 596162011, trukmė – 24 akad. val.
•    Agrarinės aplinkosaugos ir ūkininkavimo saugomose teritorijose reikalavimų įgyvendinimas (mokymo programa konsultantams), kodas – 596185003,  trukmė – 16 akad. val.
•    Ūkio veiklos buhalterinės apskaitos tvarkymas ir apmokestinimo aktualijos (mokymo programa konsultantams), kodas – 596134405, trukmė – 16 akad. val.
•    Ekologinė augalininkystė konsultantams, kodas – 596052004,  trukmė – 24 akad. val.
•    Ekologinė gyvulininkystė konsultantams, kodas – 596052005,  trukmė – 24 akad. val.

Mokymo kursai – mokami.
Mokymų datos bus paskelbtos surinkus mokymų grupę.

Registracija į mokymus vyks iki š. m. sausio 31 d. el. p.  k.mockute@litfood.lt.  arba tel. 8 698 39542.

 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X