Naujienos

Mokiniai jau įsitraukė į Pažintinės žuvininkystės programos veiklas

Kaip ir kiekvienais metais, pavasario pradžia moksleivius džiugina ne tik vis šiltesniais saulės spinduliais, bet ir prasidėjusiomis Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ (toliau – Programa) veiklomis, kurios suteikia naujų žinių, potyrių ir gerų emocijų.

Nuo kovo 7 dienos dar praėjusių metų pabaigoje patvirtintiems Programos dalyviams pradėtos organizuoti pažintinės edukacinės pamokos. Užsiėmimų metu aptariama, kodėl yra svarbu sveikai maitintis, kokių produktų reikia daugiau valgyti, o kurių vertėtų atsisakyti, kurioje mitybos piramidės vietoje yra žuvis ir jos produktai, kiek kartų per savaitę rekomenduojama valgyti žuvį, kaip atpažinti šviežią žuvį, kokie yra žuvies pasigaminimo būdai ir kurie iš jų yra sveikiausi. Susipažinę su sveikos mitybos principais, mokiniai imasi dekoruoti šaukštelius polimeriniu moliu. Kiekvienas dalyvis gali pasigaminti unikalų, žuvininkystės tematiką atspindintį, šaukštelį. Edukaciniai užsiėmimai – būdas patraukliai vaikams perduoti žinias, suteikti daugiau pasitikėjimo savimi, ugdyti kūrybiškumą. Pažintinius edukacinius užsiėmimus ugdymo įstaigose veda sveiko laisvalaikio studijos „Sveiki Sveiki“ komandos narė Justina Tuleikienė.
 

Netrukus Programos dalyviams planuojamos organizuoti ir pažintinės pamokos su žuvininkystės specialistais. Kiekvieną Programos dalyvių grupę aplankys patyrę specialistai, kurie papasakos mokiniams apie Lietuvoje auginamų žuvų rūšis, ypatybes, jų gyvenimo ciklą, aptars akvakultūros reikšmę atkuriant retųjų ir nykstančių žuvų populiacijas, supažindins su akvakultūros vystymosi Lietuvoje istoriją, žuvų auginimo būdais, jų auginimui ir veisimui naudojama įranga ir technologijomis. 

Po edukacinių ir pažintinių pamokėlių mokinių lauks smagiausia patyriminė Programos dalis – išvykos į akvakultūros,  žuvivaisos ūkius ar mokymo įstaigas, kuriose yra rengiami akvakultūros ir žuvivaisos specialistai. Šiais metais moksleivių grupės vyks į Kauno rajone esantį Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Akvakultūros centrą ir Šilutės rajone įsikūrusį ŠPMC Žuvininkystės praktinio mokymo centrą. Čia mokiniai galės gyvai pamatyti ir apžiūrėti centruose įrengtas uždaras apytakines sistemas bei jose auginamas žuvis (karpius, deimantinius eršketus, sterles ir kt.), sužinos žuvų gyvenimo ir jų priežiūros ypatumus. Akvakultūros centruose dirbantys specialistai paaiškins, kaip uždarose patalpose veikia recirkuliacinės sistemos, kokios dalys jas sudaro, kaip veikia baseinai, vandens ruošimo įranga, šėryklos, deguonies gaminimo ir tiekimo įranga, filtrai, UV lempos, kokią reikšmę jos turi sėkmingam žuvų auginimui.

Pažintinės žuvininkystės programą „Išauginta Europos Sąjungoje“ įgyvendina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X