Naujienos

Edukaciniai užsiėmimai vaikams: sveikos mitybos principai

Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyvius pradžiugino nauja Programos veikla – pažintiniai edukaciniai renginiai.

Kiekvienais metais įgyvendinant Programą moksleiviams organizuojamos pažintinės pamokos, išvykos į akvakultūros,  žuvivaisos ūkius ar mokymo įstaigas, kuriose yra rengiami akvakultūros ir žuvivaisos specialistai. Šiais metais Programos įgyvendintojai – Žemės ūkio ministerija kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, dalyviams pasiūlė sudalyvauti naujoje veikloje – pažintinėje edukacinėje pamokoje.

„Sveika mityba yra sveiko, aktyvaus, stipraus organizmo pagrindas. Kiekvienam žmogui, o ypač augančiam organizmui – mokiniams, reikalinga sveika ir subalansuota mityba.  Maistą reikia rinktis atsakingai – valgyti daugiau daržovių ir vaisių, grūdinių produktų ir, žinoma, nepamiršti žuvies produktų svarbos ir naudos. Todėl kilo idėja suorganizuoti Programos dalyviams pažintines edukacines pamokas, kurių tikslas – supažindinti mokinius su sveikos mitybos principais, žuvų maistinėmis savybėmis bei žuvies produktų svarba žmogaus organizmui. Na, o žinių apie sveiką mitybą užtvirtinimui – pasigaminti, pasidekoruoti šaukštą“, – sakė VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Mokymų organizavimo skyriaus vedėjas Alvydas Grigaliūnas.

Pažintinius edukacinius užsiėmimus vedė sveiko laisvalaikio studijos „Sveiki Sveiki“ komandos narė Justina Toleikienė. Pirmoje pamokėlės dalyje Justina su vaikais aptarė šias temas: kodėl yra svarbu sveikai maitintis, kokių produktų reikia daugiau valgyti, o kurių vertėtų atsisakyti, kurioje mitybos piramidės vietoje yra žuvis ir jos produktai, kiek kartų per savaitę rekomenduojama valgyti žuvį, kaip atpažinti šviežią žuvį, kokie yra žuvies pasigaminimo būdai ir kurie iš jų yra sveikiausi. Antroje pamokėlės dalyje mokiniai ėmėsi dekoruoti šaukštelius polimeriniu moliu. Kiekvienas dalyvis galėjo pasigaminti unikalų, žuvininkystės tematiką atspindintį, šaukštelį.

„Edukaciniai užsiėmimai – būdas smagiai ir patraukliai vaikams perduoti žinias. Pasitelkus įdomias ir vaikams patrauklias priemones bei žaidimus, edukacijos metu mokiniams perduota informacija turi išliekamąją vertę. Edukacinės programos plečia akiratį, turtina asmenybę, per jas mokiniai įgauna daugiau pasitikėjimo savimi, įgyja žinių, ugdo kūrybiškumą“, – sakė Justina.

Mokinukams skubant į vasaros atostogas, pažintiniuose edukaciniuose renginiuose spėjo sudalyvauti devynios mokinių grupės. Likusios dalyvių grupės šioje naujoje veikloje turės galimybę sudalyvauti rudenį, sugrįžę į mokyklos suolus.

Pažintinės žuvininkystės programą „Išauginta Europos Sąjungoje“ įgyvendina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

 

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X