Naujienos

Dar 45 būsimieji ūkininkai apmokyti pagal naująją programą

Lapkričio paskutinėmis dienomis mokymus pagal naują Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą baigė 45 būsimieji ūkininkai. Visą mėnesį 20 mokymų dalyvių Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultete bei 25 būsimieji ūkininkai Vilniaus Automechanikos ir verslo mokyklos Bukiškių skyriuje vakarais lankė kursus ir pristatė savo baigiamuosius praktinius darbus vertinimo komisijai.

„Kruopštaus ir atsakingo dėstytojų darbo bei motyvuotų, reiklių sau ir kitiems mokinių dialogas davė tikrai nelauktus rezultatus. Vien susipažinus su baigiamųjų praktinių darbų temų sąrašu, matosi, kad programos tikslas (suteikti pradinių ūkininkavimo žinių asmenims, siekiantiems verstis žemės ir miškų ūkio veikla) yra pasiektas – pastebėjo darbų gynime dalyvavusi Agentūros Mokymo ir akreditavimo skyriaus vyr. specialistė Edita Kavaliauskienė - Viso mokymo kurso metu kiekvienas mokinys galvojo apie savo būsimąją veiklą, analizavo geruosius ūkininkavimo pavyzdžius, kartu su dėstytojais planavo pasirinktos savo veiklos darbų seką“.

Ne vienas mokymo kursų dalyvis prisipažino, kad įgijo tik minimalias žinias, todėl vykdant savo veiklas ateityje, jam teks dar daugiau mokytis individualiai. „Ūkininkavimo pradmenų mokymo programos baigimas – tai tik startas naujai veiklai, kurios sėkmė priklauso nuo paties asmens noro augti ir tobulėti,“ – pridūrė E. Kavaliauskienė.

Nuo 2018 metų liepos 1 dienos tęstinio profesinio mokymo Ūkininkavimo pradmenų programos mokiniai rengiami pagal atnaujintą mokymo programą, kurioje vietoj anksčiau laikyto baigiamojo egzamino įvestas baigiamojo praktinio darbo rengimas ir gynimas. Atnaujintoje mokymo programoje įrašyta sąlyga – mokinys turi susipažinti su teorijos medžiaga, atlikti numatytas praktines užduotis ir, tik turėdamas atskirų mokymo dalykų mokymosi pasiekimų teigiamus įvertinimus, gali rengti baigiamąjį praktinį darbą.

„Galime pasidžiaugti kartu, kad Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakultetas bei Vilniaus Automechanikos ir verslo mokyklos Bukiškių skyrius sėkmingai išbandė atnaujintą mokymo programą ir pagal ją išmokė bei įteikė baigimo pažymėjimus 45 būsimiesiems ūkininkams. Norėtume palinkėti kursų dalyviams sėkmės įgyvendinant savo svajones“, - sako Agentūros direktoriaus pavaduotojas Alvydas Grigaliūnas.

LR Švietimo ministerijos duomenimis, 2015 m. mokymus pagal Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą baigė 2939 asmenys, 2016  m. – 1168 mokymų dalyviai, o 2017– 1016 būsimieji ūkininkai.

  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorė - Aneta Kacėnaitė
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
 
X