Apdovanoti kūrybinių darbų nugalėtojai

Ši savaitė penkių mokymo įstaigų moksleiviams prasidėjo neįprastai. Mokinukų grupės iš skirtingų Lietuvos kampelių skubėjo ne į pamokas, o į VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros (toliau – Agentūra) organizuojamą Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ (toliau – Programa) baigiamojo kūrybinių darbų konkurso nugalėtojų apdovanojimus. 

„Pateikti kūrybiniai darbai liudija, kad mokiniai daug sužino apie žuvininkystę, akvakultūrą, karjeros galimybes šioje srityje. Džiaugiamės, kad aprimus kelis metus veiklas ribojusiai Korona viruso pandemijai, šiemet galėjome suorganizuoti šią gražią šventę. Mokiniai visus metus aktyviai dalyvavo Programos veiklose, o galiausiai kūrybiniu darbu parodė, kad gautos žinios apie žuvininkystę ir akvakultūrą išliko,“  – mintimis dalijosi Agentūros Mokymų organizavimo skyriaus vedėjas Alvydas Grigaliūnas. Patys geriausieji – pirmų vietų nugalėtojai – pakviesti į Programos baigiamąjį renginį, kurio metu mokiniai buvo ne tik apdovanoti bet ir turėjo galimybę pasidžiaugti kultūrine renginio programa.

Baigiamąjį kūrybinių darbų apdovanojimų renginį pradėjo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas, kuris pasidžiaugė Programos populiarumu ir naudingumu, padėkojo mokiniams už atliktus kūrybinius darbus bei kartu su Agentūros direktoriumi Šarūnu Celiešiumi pasveikino pirmų vietų nugalėtojus, įteikdamas mokytojoms padėkos raštus.

Renginio dalyviai dalyvavo edukacinėje Afrikos būgnų programoje. Profesionalus perkusininkas, Gediminas Mačiulskis supažindino vaikus su afrikietiškais būgnais, grojimo būdais. Savo jėga išmėgino ir  visi renginio dalyviai. Lydimi kolektyvinio būgnų skambesio, viena po kitos pirmų vietų laimėtojų grupės žengė ant scenos atsiimti organizatorių įsteigtų prizų. 

Mokiniai stebėjo Vėjų teatro spektaklį „Baisiai Gražu“. Spektaklio metu skambėjo dainos, o aktoriai kvietė atrasti, susipažinti ir susidraugauti su savo baimėmis, patirti neįtikėtinų kulinarinių nuotykių, apsilankyti paukščių turguje ar pabraidyti po mėlyną rūką. Aktorių autorinės dainos tarsi auksinės skruzdėlės pakuteno mokinių ausis bei širdis ir nepaliko abejingo nė vieno dalyvavusio.

Toks šiltas ir smagus renginys vainikavo Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ 2021 – 2022 mokslo metų įgyvendinimą. Dėkojame visiems dalyviams ir laukiame naujų veiklų pradžios su jau atrinktais naujais – 2022 – 2023 mokslo metų Programos dalyviais.

Net 50 grupių iš visos Lietuvos mokyklų 2021 – 2022 mokslo metais aktyviai dalyvavo įvairiose Programos veiklose – pažintiniame edukaciniame renginyje bei pažintinėje pamokoje apie akvakultūros sektorių. Čia specialistai papasakojo, apie Lietuvos akvakultūros ūkiuose auginamus žuvininkystės produktus ir jų maistines savybes, verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje. Moksleiviai vyko į akvakultūros ar žuvivaisos ūkius ar profesinio ugdymo įstaigą, rengiančią akvakultūros sektoriuje dirbsiančius specialistus. Besibaigiant Programos veikloms, kaip ir kiekvienais metais, moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti kūrybinių darbų konkurse ir kūrybiškai atskleisti programos įgyvendinimo metu įgytas žinias. 

Programos dalyviai galėjo pateikti kūrybinius darbus pagal keturias temas:  menas, mityba ir maisto ruošimas, mokslas ir technologijos bei komunikacija. Kiekvienos temos geriausiai įvertintam kūrybiniam darbui buvo skirta pirmoji vieta. 1-4 klasių grupėje pirmomis vietomis džiaugėsi Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos mokiniai (kūrybinis darbas „Gurmaniškas žuvies produktų meniu“ tema „Mityba ir maisto ruošimas“) ir Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos mokiniai (kūrybinis darbas „Laimingos žuvys“ tema „Menas“), o vyresnių 5-8 klasių grupėje pirmomis vietomis džiaugėsi Panevėžio „Vilties“ progimnazijos mokiniai (kūrybinis darbas „Knygelės – lėkštės su žuvimi“ tema „Mityba ir maisto ruošimas“), Šakių „Varpo“ mokyklos mokiniai (kūrybinis darbas „Žinios apie akvakultūrą ir žuvininkystę“ tema „Komunikacija“) ir Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai (kūrybinis darbas „Lietuvos akvakultūros ūkiuose vykstantys procesai“ tema „Menas“).

Pažintinės žuvininkystės programą „Išauginta Europos Sąjungoje“ įgyvendina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.