Naujienos

Paroda ir konferencija vienu metu

Rugsėjo 22–24 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (Akademija, Kauno r.) vyks ketvirtoji paroda „Inno panorama“. Šiemet ji skirta ekologijai, tvarumui ir Žaliajam kursui.

Bendradarbiaudami kartu su VšĮ „EkoAgros“ siekiant sutelkti žinias ir intelektinius bei žmogiškuosius išteklius suorganizuoti 2022 m. rugsėjo 22 d. tarptautinę konferenciją parodoje, šiais metais VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) pristato stendą su Lietuvos gamintojų ekologiškų gaminių ekspozicija. 

Pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta ES“ laukia naujų paraiškų

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kviečia ugdymo įstaigas teikti paraiškas dalyvauti Pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“ (Programa) šiais – 2022-2023  mokslo metais. 

Programoje gali dalyvauti šalies ugdymo įstaigų:
-1-4 klasių mokinių grupės;
-5-8 klasių mokinių grupės.

Paraiškų teikimas

Susidomėjusiems ir norintiems dalyvauti Programoje reikia užpildyti ir pateikti Paraišką (1 priedas). 
Vienas Pareiškėjas gali pateikti ne daugiau nei 1 paraišką dėl 1–4 klasių mokinių grupės ir ne daugiau nei 1 paraišką dėl 5–8 klasių mokinių grupės dalyvavimo Programoje.
Paraiškos, pateiktos po kvietime nustatyto termino, nepriimamos.

Paraiškas dalyvauti programoje galima teikti nuo rugsėjo  5 d. iki rugsėjo 30 d. elektroniniu paštu zuvininkyste@litfood.lt

Kviečia į forumą - konferenciją

EIP veiklos grupė  „Innofood Hub“ kviečia į projekto „Biologiškai vertingų produktų trumpųjų tiekimo grandinių valdymas ir vietos rinkų plėtra“ baigiamąjį renginį. Forumas (konferencija) „Vertės kūrimo inovacijos plėtojant biologiškai vertingų produktų trumpąsias tiekimo grandines ir vietos rinkas“ vyks š. m. rugsėjo 21 d. (trečiadienį) Zyplių dvare, Šakių r. 

Forumo dalyviai: ūkininkai, VVG, kaimo/miesto bendruomeninių, verslo seniūnijų ir kitų vietos organizacijų atstovai, studentai ir kiti kaimo plėtros dalyviai.

Kviečiame registruotis jau dabar: 
https://forms.gle/EUua8jiXKx52DNDm7 

Pažintinės žuvininkystės programos dalyviams kūrybinių darbų konkursas

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kviečia dalyvauti Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyvius kūrybinių darbų konkurse.

Konkurso tikslas – pademonstruoti bei įtvirtinti Programos dalyvių turimas ir Programos įgyvendinimo metu įgytas žinias apie akvakultūros sektorių, Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintus žuvininkystės produktus, akvakultūros sektoriaus profesiją bei verslo ir karjeros galimybes. 
Konkurse gali dalyvauti tik 2021-2022 m. Programos dalyviai pagal amžiaus grupes:

  • 1–4 klasių mokinių grupės; 
  • 5–8 klasių mokinių grupės.
     

Kviečiame Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvius dalyvauti kūrybinių darbų konkurse „Gyvulininkystė ir mes“! 

Kūrybinių darbų konkurso tikslas – pademonstruoti bei įtvirtinti Programos dalyvių turimas ir Programos įgyvendinimo metu įgytas žinias apie gyvulininkystę. Programos dalyviai kviečiami kūrybiniais darbais atskleisti tradicinės krašto gyvulininkystės ypatumus, naudą ir svarbą. 

Konkurso dalyviai

Konkurse gali dalyvauti tik Programos dalyviai pagal tris modulius:

  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų grupės – I modulis;
  • pradinio ugdymo įstaigų mokiniai – II modulis;
  • pagrindinio ugdymo 5–8 klasių mokiniai  – III modulis.

Kaip dalyvauti konkurse?

Konkurso dalyviai užpildo (Word formatu) paraišką (1 priedas) aprašydami savo kūrybiniu darbus, susijusius su Programos įgyvendinimu (apibendrinta medžiaga apie organizuotus renginius, užsiėmimus, išvykas, bendri klasės / grupės kurti piešiniai, foto koliažai, knygutės, spektakliai, vaizdo filmukai, viktorinos, parodos, vizualizacijos ar kt.). Dalyvių darbuose turi atsispindėti bent viena tradicinės gyvulininkystės šaka: pieninė ir mėsinė galvijininkystė, kiaulininkystė, paukštininkystė, arklininkystė, avininkystė, ožkininkystė, kailinė žvėrininkystė, triušininkystė ar bitininkystė.

Užpildyta paraiška ir vizualinė medžiaga siunčiama el. paštu gyvulininkyste@litfood.lt 

Pažintis su ūkio gyvuliais ne iš vadovėlių: apsilankę ūkiuose vaikai neslepia susižavėjimo

Darželinukų ir moksleivių pažintis su gyvulininkyste ne tik iš vadovėlių – tokios iniciatyvos prieš septynerius metus ėmėsi Žemės ūkio ministerija. Parengta Šviečiamosios gyvulininkystės programa kasmet sulaukia būrio susidomėjusiųjų: vaikai ne tik lankosi gyvulininkystės ūkiuose, bet ir kuria patys – jų išmonė išties stebina.

Su ūkiais susipažįsta iš ypač arti

Išvykos į gyvulininkystės ūkius, mokslo ir studijų institucijas, gyvūnų parodos su smulkiais ūkio gyvūnais ir paukščiais darželiuose, knygelės su užduotimis, vaizdo įrašai, virtualios ekskursijos į ūkius ir gyvulininkystės specialistus ruošiančias mokslo ir studijų institucijas, žaidimai – viskas tam, kad vaikų pažintis su Lietuvai itin svarbios žemės ūkio šakos – gyvulininkystės – tradicijomis, perspektyvomis, galimybėmis tapti šios ūkio šakos dalimi, taptų nepamirštama.

 

Žuvininkystė – neišsemiama tema: tuo įsitikino daugiau nei tūkstantis moksleivių

Ketvirtus metus vykstanti Pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“ suvienijo geriausius akvakultūros srities žinovus, kurie neabejoja ne tik tokios Programos prasmingumu, bet ir tiki: moksleiviams pasakodami apie žuvininkystės profesiją, kultūrą, akvakultūros reikšmę, ne tik sudomina, galbūt, būsima profesija, bet ir moko atsakomybės gamtoje.


 

Edukaciniai užsiėmimai vaikams: sveikos mitybos principai

Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyvius pradžiugino nauja Programos veikla – pažintiniai edukaciniai renginiai.

Kiekvienais metais įgyvendinant Programą moksleiviams organizuojamos pažintinės pamokos, išvykos į akvakultūros,  žuvivaisos ūkius ar mokymo įstaigas, kuriose yra rengiami akvakultūros ir žuvivaisos specialistai. Šiais metais Programos įgyvendintojai – Žemės ūkio ministerija kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, dalyviams pasiūlė sudalyvauti naujoje veikloje – pažintinėje edukacinėje pamokoje.

Konsultantų ir profesijos mokytojų dėmesiui!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus pagal mokymo programą „Ekologinė augalininkystė“ (programos kodas –  596052004, trukmė – 24 akad. val.).

Mokymo kursai vyks nuotoliniu būdu š. m. balandžio 13-15 d.

Mokymo kursų kaina 91 Eur be PVM.

Patvirtintas 2022 m. šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių sąrašas

Š. m. kovo 15 d. žemės ūkio ministras K. Navickas įsakymu Nr. 3D-181 patvirtino 2022 m. šviečiamosios gyvulininkystės programos (toliau - Programa) dalyvių sąrašą.

Dalyvauti Programoje šiais metais  yra patvirtinta 40 švietimo įstaigų iš visų Lietuvos apskričių: 15 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos I modulį, 15 pradinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos II modulį (1-4 klasė) ir 10 pagrindinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos III modulį (5-8 klasė). Viena švietimo įstaiga Programoje dalyvauja su viena dalyvių grupe, kurioje yra ne daugiau kaip 25 vaikai ar mokiniai ir ne mažiau kaip 20.

Programos dalyviams pagal kiekvieną modulį yra parengta edukacinė medžiaga lietuviško gyvulininkystės sektoriaus pristatymui: informaciniai videofilmai apie ūkinius gyvūnus (I-III modulio Programos dalyviams), interaktyvus žaidimas I modulio Programos dalyviams, virtuali ekskursija po ūkinių gyvūnų ūkį II modulio Programos dalyviams, virtuali ekskursija po mokslo ir studijų įstaigą III modulio Programos dalyviams. Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai bus aprūpinti užduočių ir spalvinimo knygelėmis, moksleiviai – užduočių knygelėmis, o auklėtojos ir pedagogės – metodine medžiaga (el. versija). Programos dalyviai, naudodami mokomąją medžiagą ir metodines bei vaizdines priemones, turės savarankiškai organizuoti šviečiamąją veiklą savo įstaigoje – surengti mažiausiai vieną šviečiamąjį gyvulininkystės renginį (teminę valandėlę, žaidimą, seminarą, lauko dieną, pažintinę išvyką ir kt.).

Konsultantų ir profesijos mokytojų dėmesiui!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus pagal mokymo programą „Ūkio veiklos buhalterinės apskaitos tvarkymas ir apmokestinimo aktualijos“ (programos kodas –  596134405, trukmė – 16 akad. val.).

Mokymo kursai vyks nuotoliniu būdu gegužės 4-5 d.

Kursai mokami.

Mokymo kursai augalų apsaugos konsultantams

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, siekiantiems gauti akreditaciją pagal mokymo programą „Augalų apsauga (mokymo programa augalų apsaugos konsultantams)“, kodas 596162009, trukmė – 24 akad. val.

Surinkus grupę, mokymo kursai planuojami vykdyti nuotoliniu būdu balandžio mėn.

Kursai mokami.

Mokymo programos tikslas – suteikti konsultantams reikalingų žinių bei praktinių gebėjimų teikti konsultavimo paslaugas suinteresuotiems asmenims augalų apsaugos produktų įvežimo, vežimo, saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo, tvarkymo, likučių šalinimo, darbų saugos, įrangos naudojimo ir priežiūros bei kt. klausimais.

Ankstesnis 1 2 3 ... 8 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X