Naujienos

Patvirtinti pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ 2020-2021 mokslo metų dalyviai

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra sulaukė 66 paraiškų dalyvauti pažintinės žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“ (Programa). Pateiktos paraiškos buvo įvertintos, o lapkričio 4 d. Žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-759 patvirtintos visos mokyklos, kurių moksleiviai 2020-2021 mokslo metais dalyvaus Programos veiklose (sąrašas apačioje).

„Nors situacija Lietuvoje dėl pandemijos yra sudėtinga, tačiau mokyklų aktyvumas ir noras dalyvauti Programoje nuoširdžiai džiugina“, - sako VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Mokymo organizavimo skyriaus vedėjas Alvydas Grigaliūnas.

Vaikų pažinimo akiratyje – akvakultūra

Pastaruoju metu žuvis tampa vis populiaresnis patiekalas ant vaikų stalo, o žvejyba mažiesiems vis dažniau ne tik siejasi su smagiu laisvalaikio praleidimu, bet ir pradedama suvokti kaip verslo ir karjeros galimybė.  

Žinias apie akvakultūrą būtina diegti jau mokykloje

Akvakultūra Lietuvoje turi ne tik ekonominę, socialinę, rekreacinę bei aplinkosauginę reikšmę. Ji skatina žuvų asortimento plėtrą, naujų darbo vietų atsiradimą. Kad visuomenė būtų sąmoningesnė ir daugiau žinotų apie akvakultūros naudą, svarbu vykdyti švietimą šia tema jau mokykloje.

Prie vaikų švietimo, jų mąstymo ir požiūrio į akvakultūrą bei jos svarbą formavimo nemaža dalimi prisideda Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra įgyvendindamos pažintinę žuvininkystės programą „Išauginta ES“.

Paraiškas pažintinei žuvininkystės programai galima teikti dar savaitę

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kviečia ugdymo įstaigas teikti paraiškas dalyvauti pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“ šiais –2020-2021– mokslo metais. Paraiškas dalyvauti programoje galima teikti dar visą savaitę - iki spalio 14 d. elektroniniu paštu zuvininkyste@litfood.lt

Programoje gali dalyvauti šalies ugdymo įstaigų:
-1-4 klasių mokinių grupės;
-5-8 klasių mokinių grupės.

Kinija: sparčiai auganti paklausa didžiausioje pasaulio žemės ūkio produktų importo rinkoje

Nepaisant Kinijos ir JAV prekybiniuose santykiuose tvyrojusios įtampos, taip pat atsakomųjų Kinijos tarifų, kurie pastebimai sumažino JAV žemės ūkio eksportą į Kiniją 2018 ir 2019 metais, šalies žemės ūkio produkcijos pirkimai, palyginus su kitomis rinkomis, sparčiai kyla.  Šiuo metu Kinija yra didžiausia importuotoja pasaulyje, aplenkusi Europos Sąjungą bei JAV. 2019 m. Kinijos importas sudarė 133,1 mlrd. JAV dolerių. 

Kinijos importo augimui įtaką darė didėjančios šalies pajamos, kylantis gyvenimo lygis, urbanizacija, taip pat susirūpinimas maisto sauga. Ypatingai teigiamą reikšmę turėjo Kinijos tapimas Pasaulio Prekybos Organizacijos nare. Augančios Kinijos gyventojų pajamos lėmė mitybos įpročių pasikeitimą, kuris pasireiškė didesniu mėsos, pieno, perdirbtų maisto produktų vartojimu. Kinija taip pat yra pirmaujanti pieno produktų importuotoja, 2019 m. pieno importas Kinijoje sudarė 12 mlrd. JAV dolerių. 
 

Kaimo bendruomenių veiklos skatinimo apklausos rezultatai

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyrius, siekdamas išsiaiškinti Lietuvoje veikiančių kaimo bendruomeninių organizacijų veiklos pagrindines problemas, visą šių metų rugsėjį vykdė bendruomenių apklausą.

Apklausos analizėje pateikiama informacija apie kaimo bendruomenių vykdomos veiklas, įgūdžius ir gebėjimus, verslumą, dalyvavimą projektinėse veiklose. Plačiau susipažinti su apklausos rezultatais galite čia.

Paskelbti konkurso „Gyvulininkystė ir MES“ nugalėtojai

Pačioje koronaviruso karantino pradžioje startavusią Šviečiamąją gyvulininkystės programą šią savaitę vainikavo vaikų ir jaunimo įgytų žinių bei kūrybinių darbų konkursas „Gyvulininkystė ir MES“.

Šviečiamąją gyvulininkystės programą, kurios  tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste, Žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja jau penkerius metus.

Šiais metais programoje dalyvavo 40 Lietuvos mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Mokymo kursai konsultantams

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, siekiantiems gauti akreditaciją pagal „Augalų apsaugos konsultantų mokymo programą“, kodas 596162009, trukmė – 24 akad. val.

Registracija į mokymus vyks iki š. m. spalio 7 d. 

Norinčius dalyvauti mokymuose prašome registruotis elektroniniu paštu i.ziziene@litfood.lt

Informacija apie mokymus tel. +370 616 35 156
 
 

Pažintinėse išvykose – per 9 šimtus moksleivių

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra po mokinių vasaros atostogų atnaujino moksleivių išvykas į mokymo įstaigas  pagal Pažintinę žuvininkystės programą „Užauginta ES“. Visą rugsėjį moksleiviai lankė  Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Akva kultūros centrą  bei ŠPMC Žuvininkystės praktinio mokymo centrą.

Įgyvendinant programą mokiniai supažindinti su akvakultūros ar žuvivaisos ūkiuose veisiamomis ir auginamomis žuvų rūšimis, jų veisimo technologijomis, akvakultūros produktais, iš arti pamatys veisiamų ir auginamų žuvų, vėžiagyvių rūšis, jų auginimo aplinką.

Konsultantų dėmesiui

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, siekiantiems gauti akreditaciją ir tobulinti kvalifikaciją pagal 5.2 konsultavimo sritį „Konsultavimas agrarinės aplinkosaugos ir ūkininkavimo saugomose teritorijose klausimais".

Mokymai pagal programą  „Agrarinės aplinkosaugos ir ūkininkavimo saugomose teritorijose reikalavimų įgyvendinimas“ (programos kodas – 596185003) vyks nuotoliniu būdu rugsėjo 29-30 dienomis. 

Kursų kaina – 80 EUR.

Dėl detalesnės informacijos kreiptis į Mokymų organizavimo skyriaus specialistę Editą Kavaliauskienę, tel. +370 682 28716, arba el. paštu e.kavaliauskiene@litfood.lt

Pažintinė žuvininkystės programa laukia naujų paraiškų

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kviečia ugdymo įstaigas teikti paraiškas dalyvauti pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“ šiais –2020-2021– mokslo metais. Paraiškas dalyvauti programoje galima teikti nuo rugsėjo  16 d. iki spalio 6 d. elektroniniu paštu zuvininkyste@litfood.lt

Programoje gali dalyvauti šalies ugdymo įstaigų:

-1-4 klasių mokinių grupės;

-5-8 klasių mokinių grupės.
 

Konkursas Pažintinės žuvininkystės programos dalyviams

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kviečia dalyvauti Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyvius kūrybinių darbų konkurse. Konkurso tikslas – populiarinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą bei gerinti akvakultūros sektoriaus profesijų įvaizdį.

Konkurso dalyviai

Konkurse gali dalyvauti tik Programos dalyviai pagal amžiaus grupes:

⦁    1–4 klasių mokinių grupės; 
⦁    5–8 klasių mokinių grupės.

Konsultantų dėmesiui

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, siekiantiems gauti akreditaciją ir tobulinti kvalifikaciją pagal 5.1 konsultavimo sritį „Konsultavimas teisės aktų nustatytų žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų, geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės standartų ir darbo saugos reikalavimų laikymosi klausimais". 

Mokymai „Kompleksinės paramos reikalavimų ir darbo saugos standartų įgyvendinimas“ (augalininkystės ir gyvulininkystės konsultantams) (programos kodas – 596162011) vyks nuotoliniu būdu rugsėjo 16-17 dienomis. 
Kursų kaina – 100 EUR.

Dėl detalesnės informacijos kreiptis į Mokymų organizavimo skyriaus specialistę Jūratę Spruntulienę, tel. 8 611 08188, arba el. paštu j.spruntuliene@litfood.lt
 

Ankstesnis 1 2 3 ... 5 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
Universiteto g. 8A, Akademija, LT-53341 Kauno r.
Tel. +370 37 397 070

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X