Naujienos

Žuvininkystė – neišsemiama tema: tuo įsitikino daugiau nei tūkstantis moksleivių

Ketvirtus metus vykstanti Pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“ suvienijo geriausius akvakultūros srities žinovus, kurie neabejoja ne tik tokios Programos prasmingumu, bet ir tiki: moksleiviams pasakodami apie žuvininkystės profesiją, kultūrą, akvakultūros reikšmę, ne tik sudomina, galbūt, būsima profesija, bet ir moko atsakomybės gamtoje.


 

Edukaciniai užsiėmimai vaikams: sveikos mitybos principai

Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyvius pradžiugino nauja Programos veikla – pažintiniai edukaciniai renginiai.

Kiekvienais metais įgyvendinant Programą moksleiviams organizuojamos pažintinės pamokos, išvykos į akvakultūros,  žuvivaisos ūkius ar mokymo įstaigas, kuriose yra rengiami akvakultūros ir žuvivaisos specialistai. Šiais metais Programos įgyvendintojai – Žemės ūkio ministerija kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, dalyviams pasiūlė sudalyvauti naujoje veikloje – pažintinėje edukacinėje pamokoje.

Konsultantų ir profesijos mokytojų dėmesiui!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus pagal mokymo programą „Ekologinė augalininkystė“ (programos kodas –  596052004, trukmė – 24 akad. val.).

Mokymo kursai vyks nuotoliniu būdu š. m. balandžio 13-15 d.

Mokymo kursų kaina 91 Eur be PVM.

Patvirtintas 2022 m. šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių sąrašas

Š. m. kovo 15 d. žemės ūkio ministras K. Navickas įsakymu Nr. 3D-181 patvirtino 2022 m. šviečiamosios gyvulininkystės programos (toliau - Programa) dalyvių sąrašą.

Dalyvauti Programoje šiais metais  yra patvirtinta 40 švietimo įstaigų iš visų Lietuvos apskričių: 15 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos I modulį, 15 pradinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos II modulį (1-4 klasė) ir 10 pagrindinio ugdymo įstaigų, įgyvendinančių Programos III modulį (5-8 klasė). Viena švietimo įstaiga Programoje dalyvauja su viena dalyvių grupe, kurioje yra ne daugiau kaip 25 vaikai ar mokiniai ir ne mažiau kaip 20.

Programos dalyviams pagal kiekvieną modulį yra parengta edukacinė medžiaga lietuviško gyvulininkystės sektoriaus pristatymui: informaciniai videofilmai apie ūkinius gyvūnus (I-III modulio Programos dalyviams), interaktyvus žaidimas I modulio Programos dalyviams, virtuali ekskursija po ūkinių gyvūnų ūkį II modulio Programos dalyviams, virtuali ekskursija po mokslo ir studijų įstaigą III modulio Programos dalyviams. Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai bus aprūpinti užduočių ir spalvinimo knygelėmis, moksleiviai – užduočių knygelėmis, o auklėtojos ir pedagogės – metodine medžiaga (el. versija). Programos dalyviai, naudodami mokomąją medžiagą ir metodines bei vaizdines priemones, turės savarankiškai organizuoti šviečiamąją veiklą savo įstaigoje – surengti mažiausiai vieną šviečiamąjį gyvulininkystės renginį (teminę valandėlę, žaidimą, seminarą, lauko dieną, pažintinę išvyką ir kt.).

Konsultantų ir profesijos mokytojų dėmesiui!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus pagal mokymo programą „Ūkio veiklos buhalterinės apskaitos tvarkymas ir apmokestinimo aktualijos“ (programos kodas –  596134405, trukmė – 16 akad. val.).

Mokymo kursai vyks nuotoliniu būdu gegužės 4-5 d.

Kursai mokami.

Mokymo kursai augalų apsaugos konsultantams

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, siekiantiems gauti akreditaciją pagal mokymo programą „Augalų apsauga (mokymo programa augalų apsaugos konsultantams)“, kodas 596162009, trukmė – 24 akad. val.

Surinkus grupę, mokymo kursai planuojami vykdyti nuotoliniu būdu balandžio mėn.

Kursai mokami.

Mokymo programos tikslas – suteikti konsultantams reikalingų žinių bei praktinių gebėjimų teikti konsultavimo paslaugas suinteresuotiems asmenims augalų apsaugos produktų įvežimo, vežimo, saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo, tvarkymo, likučių šalinimo, darbų saugos, įrangos naudojimo ir priežiūros bei kt. klausimais.

Startuoja šviečiamoji gyvulininkystės programa vaikams ir jaunimui! Kviečiame teikti paraiškas!

Nuo 2022 m. vasario 1 d. iki vasario 22 d. skelbiamas kvietimas ugdymo įstaigoms teikti paraiškas dalyvauti Šviečiamosios gyvulininkystės programoje.

Žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (toliau - Agentūra) įgyvendina Šviečiamąją gyvulininkystės programą (Programa), kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste.

Įgyvendinant Programą vaikai ir jaunimas bus supažindinti su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais, taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

Konsultantai, siekiantys įgyti akreditaciją ar tobulinti kvalifikaciją, kviečiami registruotis į mokymus!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkos plėtros agentūra 2022 m. planuoja organizuoti mokymo kursus konsultantams pagal šias mokymo programas:

  • Kompleksinės paramos reikalavimų ir darbo saugos standartų įgyvendinimas, mokymo programos kodas – 596162011, trukmė – 24 akad. val.
  • Agrarinės aplinkosaugos ir ūkininkavimo saugomose teritorijose reikalavimų įgyvendinimas, mokymo programos kodas  596185003,  trukmė – 16 akad. val.
  • Ūkio veiklos buhalterinės apskaitos tvarkymas ir apmokestinimo aktualijos, mokymo programos kodas – 596134405, trukmė – 16 akad. val. 
  • Tvarios miškininkystės principų įgyvendinimas, mokymo programos kodas  596082103, trukmė – 16 akad. val.

Konsultantų ir profesijos mokytojų dėmesiui

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus pagal mokymo programą „Inovatyvių sprendimų taikymas žemės ūkio traktoriuose“ (programos kodas  296071010, trukmė – 8 akad. val.) .

Planuojama kursų data - 2022 m. vasario 11 d.

Mokymai vyks nuotoliniu būdu.

Mokymo kursai mokami.

Diskutuota apie Europos žaliojo kurso įtaką kaimo vietovėms

Viešojoje erdvėje daug kalbama apie 2019 m. Europos Komisijos paskelbto Europos žaliojo kurso tikslus ir svarbiausius jo aspektus. Tačiau informacijos apie tai, kaip Žaliasis kursas gali paveikti Europos šalių kaimo vietoves, taip pat ir Lietuvos kaimo vietoves, nėra daug. Lieka daug atvirų klausimų, kokia galima jo įtaka Lietuvos kaimo vietovėms ir žemės ūkiui.

Europos Žaliasis kursas apima sritis „Nuo lauko iki stalo“, biologinės įvairovės,  Europos klimato kaitos dokumentus, renovaciją, žiedinę ekonomiką, bioekonomiką, trumpąsias maisto grandines, žemės ūkio ekologizavimą, švaresnės energetikos ir išmanaus judumo sistemas ir t.t., kurios daugiau ar mažiau susijusios su kaimo vietovėmis ir nauji įsipareigojimai turės poveikį tiek šių vietovių ekosistemoms, tiek kaime gyvenančių žmonių pajamoms.

Patvirtinti Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyviai

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra sulaukė 56 paraiškų dalyvauti Pažintinės žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“ (Programa). Pateiktos paraiškos buvo įvertintos, o lapkričio 8 d. Žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-693 patvirtintos visos mokyklos, kurių moksleiviai 2021-2022 mokslo metais dalyvaus Programos veiklose (sąrašas apačioje).

„Jau ketvirtas ruduo džiugina nauja Programos veiklų pradžia. Smagu sulaukti tokio mokyklų aktyvumo ir noro dalyvauti Programoje. Visada tikimės ir siekiame, kad Programos dalyviai – tiek pedagogai, tiek mokiniai, pasisemtų ne tik naujų žinių apie akvakultūros sektorių, bet kad ateityje jas pritaikytų ir praktiškai. Net neabejoju, kad ši Programa pasitarnaus kaip priemonė užauginti naują žuvininkystės specialistų kartą“, - sako VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Mokymo organizavimo skyriaus vedėjas Alvydas Grigaliūnas.

Konsultantų ir profesijos mokytojų dėmesiui

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, ,,Ūkininkavimo pradmenų“ mokymo programos profesijos mokytojams, vykdantiems mokymus, susijusius su žemės ūkio mechanizavimo sritimi.

Mokymo kursai pagal mokymo programą „Sumanių technologinių sprendimų taikymas žemės ūkyje“ (programos kodas – 296071009, trukmė – 8 akad. val.) vyks nuotoliniu būdu. Mokymo kursus planuojama organizuoti 2021 m. gruodžio 3 dieną.

Ankstesnis 1 2 3 ... 7 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X