Naujienos

Konsultantai, siekiantys įgyti akreditaciją ar tobulinti kvalifikaciją, kviečiami registruotis į mokymus!

VšĮ Kaimo verslo ir rinkos plėtros agentūra 2022 m. planuoja organizuoti mokymo kursus konsultantams pagal šias mokymo programas:

  • Kompleksinės paramos reikalavimų ir darbo saugos standartų įgyvendinimas, mokymo programos kodas – 596162011, trukmė – 24 akad. val.
  • Agrarinės aplinkosaugos ir ūkininkavimo saugomose teritorijose reikalavimų įgyvendinimas, mokymo programos kodas  596185003,  trukmė – 16 akad. val.
  • Ūkio veiklos buhalterinės apskaitos tvarkymas ir apmokestinimo aktualijos, mokymo programos kodas – 596134405, trukmė – 16 akad. val. 
  • Tvarios miškininkystės principų įgyvendinimas, mokymo programos kodas  596082103, trukmė – 16 akad. val.

Konsultantų ir profesijos mokytojų dėmesiui

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus pagal mokymo programą „Inovatyvių sprendimų taikymas žemės ūkio traktoriuose“ (programos kodas  296071010, trukmė – 8 akad. val.) .

Mokymai vyks nuotoliniu būdu.

Planuojama kursų data - 2022 m. vasario mėnesio pradžioje.

Diskutuota apie Europos žaliojo kurso įtaką kaimo vietovėms

Viešojoje erdvėje daug kalbama apie 2019 m. Europos Komisijos paskelbto Europos žaliojo kurso tikslus ir svarbiausius jo aspektus. Tačiau informacijos apie tai, kaip Žaliasis kursas gali paveikti Europos šalių kaimo vietoves, taip pat ir Lietuvos kaimo vietoves, nėra daug. Lieka daug atvirų klausimų, kokia galima jo įtaka Lietuvos kaimo vietovėms ir žemės ūkiui.

Europos Žaliasis kursas apima sritis „Nuo lauko iki stalo“, biologinės įvairovės,  Europos klimato kaitos dokumentus, renovaciją, žiedinę ekonomiką, bioekonomiką, trumpąsias maisto grandines, žemės ūkio ekologizavimą, švaresnės energetikos ir išmanaus judumo sistemas ir t.t., kurios daugiau ar mažiau susijusios su kaimo vietovėmis ir nauji įsipareigojimai turės poveikį tiek šių vietovių ekosistemoms, tiek kaime gyvenančių žmonių pajamoms.

Patvirtinti Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyviai

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra sulaukė 56 paraiškų dalyvauti Pažintinės žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“ (Programa). Pateiktos paraiškos buvo įvertintos, o lapkričio 8 d. Žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-693 patvirtintos visos mokyklos, kurių moksleiviai 2021-2022 mokslo metais dalyvaus Programos veiklose (sąrašas apačioje).

„Jau ketvirtas ruduo džiugina nauja Programos veiklų pradžia. Smagu sulaukti tokio mokyklų aktyvumo ir noro dalyvauti Programoje. Visada tikimės ir siekiame, kad Programos dalyviai – tiek pedagogai, tiek mokiniai, pasisemtų ne tik naujų žinių apie akvakultūros sektorių, bet kad ateityje jas pritaikytų ir praktiškai. Net neabejoju, kad ši Programa pasitarnaus kaip priemonė užauginti naują žuvininkystės specialistų kartą“, - sako VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Mokymo organizavimo skyriaus vedėjas Alvydas Grigaliūnas.

Konsultantų ir profesijos mokytojų dėmesiui

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, ,,Ūkininkavimo pradmenų“ mokymo programos profesijos mokytojams, vykdantiems mokymus, susijusius su žemės ūkio mechanizavimo sritimi.

Mokymo kursai pagal mokymo programą „Sumanių technologinių sprendimų taikymas žemės ūkyje“ (programos kodas – 296071009, trukmė – 8 akad. val.) vyks nuotoliniu būdu. Mokymo kursus planuojama organizuoti 2021 m. gruodžio 3 dieną.

Per žaidimus – į pažinimą

Šeštus metus vykdoma Šviečiamoji gyvulininkystės programa skirta supažindinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdymo įstaigų vaikučius bei 1-8 klasių moksleivius su ūkiuose laikomais gyvuliais, paukščiais, išmokyti juos atpažinti ir suprasti, kodėl svarbus yra ūkininko ir gyvulininkystės specialisto darbas.

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai vasario mėnesį paskelbus paraiškų Programos įgyvendinimui surinkimą, buvo atrinktos mokymo ir ugdymo įstaigos, kurios tapo Programos dalyviais. Įgyvendinimo laikotarpiu darželinukai, pradinukai ir 5-8 klasių moksleiviai, vadovaujami pedagogų, savarankiškai atlieka įvairias užduotis, organizuoja šviečiamuosius renginius, dalyvauja viktorinose, konkursuose.

Kūrybinių darbų konkursas

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kviečia dalyvauti Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalyvius kūrybinių darbų konkurse. Konkurso tikslas – pademonstruoti bei įtvirtinti Programos dalyvių turimas ir Programos įgyvendinimo metu įgytas žinias apie akvakultūros sektorių, Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintus žuvininkystės produktus, akvakultūros sektoriaus profesiją bei verslo ir karjeros galimybes. 

Konkurse gali dalyvauti tik 2020-2021 m. Programos dalyviai pagal amžiaus grupes:
    ⦁    1–4 klasių mokinių grupės; 

     ⦁    5–8 klasių mokinių grupės.

Paraiškas Pažintinei žuvininkystės programai galima teikti dar savaitę

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kviečia ugdymo įstaigas teikti paraiškas dalyvauti Pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“ šiais – 2021/2022 – mokslo metais. Paraiškas dalyvauti programoje galima teikti dar visą savaitę - iki spalio 8 d. elektroniniu paštu zuvininkyste@litfood.lt


Programoje gali dalyvauti šalies ugdymo įstaigų:
  -1-4 klasių mokinių grupės;
  -5-8 klasių mokinių grupės.
 

Pažintinė žuvininkystės programa „Išauginta ES“ laukia naujų paraiškų

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) kviečia ugdymo įstaigas teikti paraiškas dalyvauti Pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“ (Programa) šiais – 2021-2022  mokslo metais. 

Programoje gali dalyvauti šalies ugdymo įstaigų:
-1-4 klasių mokinių grupės;
-5-8 klasių mokinių grupės.
 
Paraiškų teikimas
Susidomėjusiems ir norintiems dalyvauti Programoje reikia užpildyti ir pateikti Paraišką (1 priedas)

 

Konsultantų ir profesijos mokytojų dėmesiui

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, siekiantiems gauti akreditaciją ar tobulinti kvalifikaciją pagal 5.6 konsultavimo sritį ,,Konsultavimas ekologinės gyvulininkystės klausimais“ ir ,,Ūkininkavimo pradmenų“ mokymo programos ,,Ūkinių gyvūnų auginimo pagrindai“, ,,Akvakultūros pagrindai“, ,,Veterinarijos pagrindai“ mokymo dalykų profesijos mokytojams.

Konsultantų ir profesijos mokytojų dėmesiui

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, siekiantiems gauti akreditaciją ar tobulinti kvalifikaciją pagal 5.6 konsultavimo sritį ,,Konsultavimas ekologinės gyvulininkystės klausimais“ ir ,,Ūkininkavimo pradmenų“ mokymo programos ,,Ūkinių gyvūnų auginimo pagrindai“, ,,Akvakultūros pagrindai“, ,,Veterinarijos pagrindai“ mokymo dalykų profesijos mokytojams.

Mokymo kursai pagal konsultantų mokymo programą „Ekologinė gyvulininkystė“ (programos kodas – 596052005, trukmė – 24 akad. val.) vyks nuotoliniu būdu. Preliminari  mokymų data – birželio 8, 9 ir 10 dienomis.

 

Konsultantų ir profesijos mokytojų dėmesiui

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuoja mokymo kursus konsultantams, siekiantiems gauti akreditaciją ar tobulinti kvalifikaciją pagal 5.5 konsultavimo sritį „Konsultavimas ekologinės augalininkystės klausimais“, ir ,,Ūkininkavimo pradmenų“ mokymo programos ,,Augalininkystės pagrindų“ mokymo dalyko profesijos mokytojams.

Mokymo kursai pagal konsultantų mokymo programą „Ekologinė augalininkystė“ (programos kodas – 596052004, trukmė – 24 akad. val.) vyks nuotoliniu būdu gegužės 4,5 ir 6 dienomis.

Ankstesnis 1 2 3 ... 7 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas

Kontaktai

VšĮ  Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra
Direktorius Šarūnas Celiešius
Registruota buveinė juridinių asmenų registre:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035

Buveinė:
L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9-12, LT-01122 Vilnius
Tel. +370 52 649035
El. paštas info@litfood.lt
Įmonės kodas 304894892
PVM mokėtojo kodas LT100011866612
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Darbo laikas:
I – IV: 8:00 – 17:00
      V: 8:00 – 15:45
VI – VII: Nedirbame
X